Aktualności

15.12.2022

Yawal na ARCHImikołajkach w katowickim SARP

8 grudnia w siedzibie SARP Katowice odbyło się spotkanie mikołajkowe ARCHImikołajki, w którym uczestniczyli również Śląska Okręgowa Izb Architektów RP oraz Towarzystwo Urbanistów Polskich Oddział Śląski.

Celem imprezy było podsumowanie mijającego roku oraz zastanowienie się, co można zrobić w przyszłym roku, jakie działania powinny zostać podjęte. Dodatkowo, była to świetna okazja do spotkania i świętowania w swoim gronie oraz do wymiany pomysłów i doświadczeń. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również przedstawiciele firmy Yawal S.A. która była, partnerem tegorocznych ARCHImikołajek.

SARP, czyli Stowarzyszenie Architektów Polskich, to organizacja istniejąca już 135 lat. Swoje początki ma w 1877 roku w Krakowie. SARP to stowarzyszenie zawodowe zrzeszające architektów oraz osoby związane z architekturą. Próbuje łączyć ludzi w różnym wieku, o różnych poglądach i doświadczeniu, którzy chcą dbać o ład przestrzenny oraz brać odpowiedzialność za jakość środowiska wokół nas. Organizacja tworzy kontekst dla różnorodnych wydarzeń, wymiany informacji i wszelkich pozytywnych działań. Jest organizacją chcącą promować to co najlepsze w architekturze.